ITT je americká společnost, která má opravdu rozmanitou historii. Firma již od roku 1920 patří mezi významné výrobce v široké škále odvětví. Byla založena dvěma bratry a původní název byl International Telephone & Telegraph. Zkratka ITT se používá od roku 1958. Hlavní oblast podnikání je rozdělena do 3 činností:

  • systémy obranného průmyslu – např. přístroje pro noční vidění
  • systémy vodního průmyslu – např. čističky vod a pumpy
  • systémy dopravního průmyslu – např. brzdové desky a tlumice

Pobočka v Ostravě spadá do oblasti Motion Technologies – což je v rámci korporace divize dopravního průmyslu.

factory

Historie ITT v České republice sahá do roku 2008, kdy byla společnost v Ostravě založena a díky úsilí prvních zaměstnanců spustila v březnu roku 2009 výrobu brzdových destiček. Určitě stojí za zmínku, že je to jediná pobočka v rámci ČR a tudíž je průmyslová zóna v Ostravě Hrabové významným bodem pro celou Evropu.

Divize Friction

V současné chvíli ITT zaměstnává téměř 600 pracovníků ve dvou divizích. Divize Friction produkuje brzdové destičky pro všechny typy osobních automobilů evropských značek, pro osobní automobily některých japonských a korejských výrobců a také pro nákladní vozidla. Momentálně se denní cíl pohybuje okolo 130 tisíc kusů brzdových destiček, což se zdá jako neuvěřitelné množství. Navíc každá brzdová destička vyrobená v naší továrně je podrobena přísné výstupní kontrole, tzv. kolaudaci, kdy je výrobek kontrolován vizuálně, pomocí měřidel a také audio zkouškou. Veškerá činnost na této divizi podléhá systému managementu kvality dle mezinárodní normy ISO/TS 16949:2009 a environmentálního managementu dle ISO 14001:2004.

brake_pads2

Divize KONI

V roce 2010 byla do Ostravy převedena z holandského závodu výroba tlumičů a nárazníků pro železniční dopravu a tím pádem vznikla Divize KONI. Na veškeré pracovní operace prováděné v našem závodě, vstupní materiál, čistotu, preciznost a odbornou kvalifikaci zaměstnanců je kladen veliký důraz, jehož důkazem je to, že naše produkty jsou vyráběny dle normy IRIS.

Typickou charakteristikou tlumičů KONI je jejich symetrie a schopnost rychlého vypouštění, což zvyšuje pohodlí cestujících a chrání jak tlumič, tak i brzdy a podvozky vagonu vůči nečekaným tlumícím silám, čímž zvyšují bezpečnost i životnost vlakových souprav.

V Ostravě dále vyrábíme dva typy nárazníků – pružící a tlumící. Veškeré naše nárazníky jsou podrobovány přísnému testování. Je prováděn dynamický test – test za podmínek skutečného dopadu rychlosti a hmotnosti a také test statický.

tlumic