Tlumiče z Ostravy jezdí i po tuzemských kolejích

Tlumiče pro kolejová vozidla vyrobené v ostravském závodě ITT jsou součástí vlakových souprav, které na českých kolejích využívá železniční dopravce LEO Express.

ITT Ostrava (divize KONI) dodává tlumiče pro vlakové soupravy Intercity Flirt Class 480 vyrobené společností Stadler. Jednotka řady 480 označuje pětidílnou soupravu Stadler Flirt, která má provozní rychlost 160 km/h a maximální rychlost pak 190 km/h. Z nuly na 100 km/h souprava zrychlí za 32 sekund a z rychlosti 160 km/h dokáže zastavit na 542 metrech.

Výrobní divize KONI funguje v Ostravě od roku 2010 a specializuje se na výrobu hydraulických tlumičů pro výrobce lokomotiv a vlaků nebo přímo pro železniční dopravce. Ostravské tlumiče zvyšují komfort vlakové dopravy, bezpečnost cestujících a na druhé straně snižují výrobcům nebo provozovatelům servisní náklady.

LEO Express vypravil první vlakový spoj v roce 2012. V současnosti jezdí jeho vlaky a autobusy do více než 100 měst a každý den přepraví 5 000 lidí. V roce 2018 tuzemský dopravce přepravil rekordních 1,8 milionu cestujících.

Foto: LEO Express