Spolupráce firem Continental AG a ITT Ostrava funguje

Do firmy Continental, která ocenila ITT jako dodavatele roku v oblasti brzdových destiček, dodáváme produkty již pro několik různých aut. Jedním z letošních realizovaných projektů je výroba destiček pro zadní nápravu vozů Land Rover Discovery a Range Rover Evoque. Jak uvidíte v referencích, jedná se o luxusnější SUVéčka. 

 

Nejedná se o úplně nový projekt, ale o přesun výroby z ITT Barge k nám do Ostravy. Původně byly destičky určeny pouze pro Land Rover a byly vyráběny z frikčního materiálu s mědí. V březnu letošního roku došlo ke změně na brzdovou směs bez mědi a navíc se tyto destičky začaly používat i pro výše zmíněný Range Rover.

Po březnové nulté šarži a dalších třech ověřovacích procesních šaržích se výroba rozjela na plné obrátky již v květnu.

Výroba v linii

Destičky s interním označením 201349070 a 201350070 vyrábíme na jednom z nových lisů. A prakticky celá výroba probíhá v linii. Lisujeme na stroji číslo 2373, který má devatenáct stanic a čtyři kavity. Za hodinu je lis schopen vyprodukovat téměř tisíc kusů.

Po lisování následuje tepelné zpracování v konvektivní peci s dvouapůlhodinovým cyklem. Následuje broušení, které se provádí na všech třech robotických bruskách, neboť destičky mají tzv. J-úhly, které potřebují více času na zpracování než ty standardní. Poslední operací na straně procesu je lakování a vzhledem k tomu, že se jedná o keramickou brzdovou směs, je nutné použití vodní mlhy.

Finální montáž nejen na L-Motionu

Po asi čtyřech a půl hodinách od vylisování se destička dostává na linku L-Motion na finální operace. V lince se na desku se aplikuje protihluková vrstva, potisk a na hranu výlisku čárový kód.

Samotná linka provádí řadu kontrolních operací od měření tloušťky desky a paralelismu, kontroly přítomnosti úhlů, sedla pružiny, přítomnosti protihlukové vrstvy až po ověření správnosti potisku a čtení čárového kódu.

Kód 201350070 se na L-Motionu kompletuje včetně balení. U kódu 201349070 je nutná montáž svorky „Scherdel“. Tato operace se v současné době provádí na ručních operacích s pomocí speciálního přípravku. Po této operaci desky putují na ruční balení.