Range Rover aneb s pohonem všech kol

Ostravské destičky najdete také na jednom z nejluxusnějších a nejlegendárnějších SUV od značky Land Rover. Od začátku se pyšnil skvělými jízdními schopnostmi a inspiritavním designem. Po Jeepu je to druhá nejstarší značka automobilu s pohonem všech kol.

První model Ranger Rover (třídveřový) vyjel na zpěvněné i nezpevněné cesty již v roce 1970. Před pár týdny automobilka odznámila výrobu nového modelu Range Rover Evoque, který se dočkal po sedmi letech druhé generace.

Čtyřdveřová verze Range Rover Classic se na trhu objevila v roce 1981. Od roku 1994 začala značka vyrábět 2. generaci Range Roveru, která byla luxusnější a zavedla světlomety obdélníkového tvaru. Ty jsou dodnes pro tento vůz typické a rozpoznatelné. Třetí generace se dostala k řidičům v roce 2001, a to vůbec poprvé s jednodílnou samonosnou karoserií.

Sportovní verze z roku 2005 nabídla vyšší výkon a měnitelnou výšku podvozku. Model Range Rover Evoque, mnohými označován, jako „auto roku“, se objevil na motoristické scéně v roce 2011. Lehkou hliníkovou karoserií byla osazena 4. generace range Roveru od roku 2012. První hybridní auto vzniklo o rok později, první kabrilote pak v roce 2015.