ITT – 10 let v Ostravě

Výrobní závod ITT v Ostravě má 10 let

Přesně před 10 lety, v červnu 2008, byly zahájeny stavební práce na výrobním závodu společnosti ITT v Ostravě. Dnes to oceňují miliony lidí. Když bezpečně zastavují své automobily v nepřehledných situacích nebo si užívají pohodlnou cestu vlakem s celou rodinou. Jak to všechno začalo?

Je třeba se vrátit ještě o rok zpátky do června 2007, kdy se začalo uvažovat o otevření výrobního závodu ITT v Ostravě. Na počátku roku 2008 začala vyjednávání s vedením průmyslového parku, kde závod ITT nakonec vyrostl. První zaměstnanci odjeli na školení do Itálie již v dubnu 2008. Na konci roku 2008 byla budova výrobního závodu kompletní a začala instalace prvních strojů a zařízení. Výroba se rozběhla v březnu následujícího roku.

 

Hlavní pilíře ostravského výrobního závodu tvoří zkušenosti a odbornost místních zaměstnanců, strategická poloha třetího největšího města České republiky pro klíčové zákazníky, dobrá infrastruktura a její napojení na okolní země. Z Ostravy je výborná dostupnost do Polska a na Slovensko. Navíc náleží ostravský region k nejrozvinutějším oblastem v rámci automobilového průmyslu v celé Evropské unii.