Brzdové destičky vyrábíme již 10 let

Ostravský výrobce brzdových destiček ITT slaví kulaté výročí. První brzdové destičky sjely z výrobních linek v roce 2009. V současnosti je společnost ITT Holdings Czech Republic kvalitním a respektovaným dodavatelem pro světoznámé automobilové značky.

Ostravská výrobní společnost ITT je součástí nadnárodní americké skupiny ITT, která zaměstnává téměř 10 000 lidí v 35 zemích světa a působí ve více než 100 zemích. V loňském roce ostravský výrobce dosáhl rekordních výsledků jak v tržbách, tak i v počtech vyrobených kusů brzdových destiček. Podařilo se mu proniknout na nové trhy a získat nové zákazníky. Aktuálně v ostravském závodě pracuje 691 kmenových zaměstnanců.

Během posledních 10 let společnost ITT investovala v Ostravě skoro 1,5 miliardy korun do kompletních výrobních linek od lisů až po stroje pro finální operace nebo do nových míchacích zařízení. Letos bude ostravská společnost investovat další desítky milionů korun například do výrobních kapacit nebo zlepšování pracovního prostředí.

Ostravští zaměstnanci ITT vyrábějí brzdové destičky nejen pro automobilky, jako jsou BMW, Audi nebo Jaguar, ale také pro domácí značku Škoda.